VRBNO POD PRADĚDEM | Jedenáctiletého chlapce při cestě do školy srazilo auto. Ten ve Vrbně pod Pradědem přebíhal přes silnici. Při nehodě se vážně zranil.

Foto: ZZS MSK

Na začátek školního roku nebude vzpomínat hezky jedenáctiletý chlapec, který v pondělí 4. září 2017 kolem 7.30 hodin šel do školy a ve Vrbně pod Pradědem na ulici Sadova přebíhal silnici v místě mimo přechod pro chodce.

„Chlapec, aniž by se přesvědčil, že může bezpečně přejít vozovku, vběhl zpoza popelářského vozidla do jízdní dráhy jedoucímu vozidlu Volkswagen Passat. Řidič pro krátkou vzdálenost již nedokázal zabránit střetu a chlapec při nehodě utrpěl těžké zranění nohy a byl převezen do nemocnice,” informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Na bezpečné přecházení vozovky je zaměřen celorepublikový projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne”, která probíhá v těchto dnech i v okrese Bruntál. Policisté na vybraných přechodech pro chodce zejména u škol a školních zařízení upozorňují chodce, zejména z řad dětí, na pravidla správného přecházení vozovky.

„Děti jsou po prázdninách ne vždy plně soustředěné a někdy si neuvědomují rizika a nebezpečí, která mohou nastat, když se rozhodnou přecházet silnici, aniž by se rozhlédli či na místech, kde nemají dostatečný rozhled na obě strany vozovky. Také chodce z řad dospělé populace informujeme o mýtu ohledně absolutní přednosti chodců na přechodech,” uzavřela mluvčí Jiroušková.