DLOUHÁ VES | Posádky ZZS MSK zasahovaly dnes, ve čtvrtek 14. února, u vážně zraněného muže na Bruntálsku. O události bylo necelou půlhodinu po poledni prostřednictvím tísňové linky informováno krajské zdravotnické operační středisko.

Foto: HZS MSK

Na pomoc do obce Dlouhá Ves vyjel nejbližší tým ZZS z Města Albrechtic a lékařské vozidlo rendez-vous z Krnova. Na zásahu u pacienta se podílela rovněž ostravská posádka letecké záchranné služby.

„Čtyřiačtyřicetiletý muž uklouzl a spadl při vystupování z kabiny nákladního automobilu. Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, se přitom udeřil do hlavy a zůstal ležet na zemi několik desítek sekund v bezvědomí. V době zásahu ZZS u pacienta přetrvávala porucha vědomí a zasahující lékař vyslovil podezření na poranění mozku,” sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

„Postiženému byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče – byl zajištěn krčním límcem, týmy záchranářů podaly potřebné léky a kyslík, připravily muže k transportu do zdravotnického zařízení. O šetrnou přepravu se postarala posádka LZS, která muže předala do další péče na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice,” řekl závěrem Humpl.