OPAVA | Dvě posádky ZZS MSK zasahovaly dnes, v neděli 3. března po poledni, u otravy oxidem uhelnatým. Operační středisko záchranářů obdrželo krátce před dvanáctou hodinou tísňové volání ke zdravotním obtížím muže v Opavě. Na místo události vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci, které dorazila během sedmi minut. 

Foto: ZZS MSK

„Tým byl vyslán k opakovaným poruchám vědomí muže středního věku. Při vstupu do bytu však posádce začal alarmovat detektor, reagující na přítomnost oxidu uhelnatého. Ukázalo se, že nebezpečným plynem jsou intoxikováni ještě další tři lidé – dvě ženy a muž. Všichni jevili průvodní příznaky otravy, avšak byli při vědomí. Na místo tak musela být přivolána další posádka ZZS a rovněž hasiči,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

Pacienti byli po ošetření transportováni do opavské Slezské nemocnice a předáni na interní ambulanci.    

Na místě zasahovala profesionální jednotka hasičů z Opavy. Ti po příjezdu na místo události provedli měření koncentrace oxidu uhelnatého s výsledkem zvýšených hodnot. Hasiči proto provedli odvětrání prostor. Můžeme doplnit, že v domě nebyl instalován autonomní detektor oxidu uhelnatého,” uvedla Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK.

Pacienti byli po ošetření transportováni do opavské Slezské nemocnice a předáni na interní ambulanci.