KRNOVSKO | Cizinec pod vlivem drog ujížděl policejní hlídce, ohrožoval účastníky silničního provozu a najížděl na policisty, kteří jej chtěli zastavit. Dva policisté utrpěli zranění.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

Bruntálští policisté pronásledovali v sobotu 31. srpna 2019 vozidlo Ford, které chtěli po předchozí výzvě zastavit z důvodu dopravního přestupku. „Řidič však na zapnuté světelné a zvukové výstražné zařízení a nápis „Stop Policie“ nereagoval a naopak začal před policisty ujíždět směrem na obec Krnov,ů sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Rychlost vozidla přesáhla v některých úsecích 150 km/hod. „Řidič přejel několikrát do protisměru a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Zastavit se jej snažila také hlídka dopravních policistů a policejní psovod, kteří vykonávali hlídkovou činnost v obci Zátor, kde probíhala obecní veřejná akce,” sdělila dále Jiroušková.

Řidič nereagoval na další zákonné výzvy k zastavení auta ani hrozbu střelnou zbraní. „Na policisty najížděl, dva policisté utrpěli lehké zranění a ujíždějící řidič také poškodil jedno ze služebních vozidel. Policisté k zastavení vozidla museli použít služební zbraně s úmyslem poškodit pneumatiky vozu, aby automobilu bylo znemožněno pokračovat dále v jízdě. Mimo obec vozidlo následně po několika kilometrech z důvodu poškození pneumatik sjelo na travnatou plochu vedle komunikace,” informovala Jiroušková.

Řidič byl za použití donucovacích prostředků vytažen z vozidla. Policisté zjistili, že se jedná o třiatřicetiletého cizince, kterého zadrželi. Dechová zkouška byla u něj s negativním výsledkem, ale pozitivní byl test na přítomnost drog. Policejní komisařka zahájila trestní stíhání cizince ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu poškození cizí věci. Trestní stíhání je vedeno vazebně. Muž se v zahraničí léčí několik let s psychickými problémy,” sdělila závěrem Jiroušková.

Za účelem zjištění motivu protiprávního jednání a jeho psychického stavu bude přibírán soudní znalec. Pokud bude obviněný odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až do výše šesti let. K uvedenému jednání muž policistům sdělil, že ani neví, jak se dostal do České republiky.

top