NOVÉ HEŘMÍNOVY | Dopravní policisté z „kamion týmu“ se ve čtvrtek 16. listopadu 2017 zaměřovali na kontrolu nákladních vozidel a dodržování sociálních předpisů – dodržování doby řízení u řidičů, povinných přestávek, správnost dokladů spojených s přepravou nákladu.

Foto: Policie ČR

„V Nových Heřminovech zastavili čtyřicetiletého cizince, který řídil nákladního vozidlo Scania s návěsem. Po kontrole dokladů a dechové zkoušce, která byla u řidiče s negativním výsledkem, policisté stáhli data ze záznamového zařízení tachografu a při vyhodnocení zjistili, že řidič má zaznamenánu nyní „dobu odpočinku“ a správně by měla být funkce na zařízení v režimu „doba jízdy“. Cizinec se policistům doznal, že použil magnet na čidlo záznamového zařízení v Bruntále, aby ušetřil dobu jízdy,“informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Svým jednáním měl tedy ovlivnit funkci tak, že přístroj ukládal a vykazoval data o tom, že je automobil v klidovém režimu, ačkoli s ním jel. „Cizince, který byl podezřelý z přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací, policisté zadrželi a skončil v policejní cele. Následujícího dne si vyslechl od bruntálských policistů podezření z výše uvedeného přečinu a ještě ten den mu soudce Okresního soudu Bruntál udělil peněžitý trest 20 tisíc korun a propadnutí věci,“ řekla dále Jiroušková

„Od majitele dopravní společnosti jsme vybrali kauci ve výši 80 tisíc korun a přestupek firmy spočívající v neoprávněné manipulaci oznámíme na odbor dopravy a silničního hospodářství v Ostravě,“sdělila Jiroušková.