KRNOV | Už téměř dva měsíce mohou cyklisté opět využívat službu sdílených kol kterou v Krnově provozuje firma nextbike. V březnu se navzdory proměnlivému počasí uskutečnilo 3 623 výpůjček, což potvrzuje přetrvávající zájem o tuto službu. Vloni přitom během sedmi měsíců od začátku května do konce listopadu bylo evidováno celkem 29 316 výpůjček.

Foto: MěÚ Krnov

„Jsme rádi, že si lidé sdílená kola oblíbili a ve spolupráci s firmou nextbike se proto snažíme nabídku rozšiřovat. Přibyla proto nová místa, kde je možné si kolo vypůjčit, a která zájemci najdou u Kofola Music Clubu, u domova pro seniory v Rooseveltově ulici, na Ježníku u penzionu Hermes a na Sídlišti pod Cvilínem mezi bloky G a H,“ popisuje cyklokoordinátorka Kristýna Kutálková s tím, že stávající počet stanic v Krnově je nyní třicet. Na některých z nich byly v minulých týdnech instalovány nové stojany, které přehledněji označují výpůjční místo. V blízké budoucnosti není vyloučeno, že by mohl být počet stanic ještě rozšířen. „Chceme postupovat podle požadavků občanů, kteří se nám ozývají na facebooku, e-maily nebo osobně. V některých lokalitách však není jednoduché najít vhodné místo pro umístění stanice. Přesto se budeme snažit uživatelům v co největší míře vyhovět,“ vysvětluje Kristýna Kutálková.

V současnosti je zájemcům o bikesharing k dispozici sto modrošedých jízdních kol s nízkým nástupem, košíkem pro odložení věcí a třírychlostní přehazovačkou. Prvních patnáct minut půjčení zdarma, za každých dalších započatých třicet minut cyklista platí 12 korun. K výletu na celý den si je možné kolo půjčit za 150 korun. „Jedná se o dotovanou službu z městského rozpočtu, v němž je pro letošní rok za tímto účelem vyčleněna částka 1,5 milionu korun. Kola pak bude možné stejně jako v loňském roce sdílet až do konce listopadu,“ uzavírá Kristýna Kutálková.

Zdroj: MěÚ Krnov