OSOBLAHA | Desetiletý chlapec z Bruntálska jel na ulici Hrnčířské v Osoblaze na kole po chodníku, ze kterého sjel na silnici, po které při pravém okraji vozovky pomalou jízdou projížděl čtyřiapadesátiletý muž, a to nákladním autem značky Iveco. Došlo ke střetu předního kola cyklisty s pravým bokem automobilu. K nehodě došlo 18. května 2020 třicet minut po třinácté hodině.

Foto: ZZS MSK

„Chlapec narazil hlavou, na které měl řádně nasazenou a upevněnou cyklistickou ochrannou helmu do dveří vozu. Poté chlapec upadl na zem a způsobil si zranění lehčího charakteru s jednorázovým lékařským vyšetřením a ošetřením na místě ze strany přivolané osádky sanitního vozidla s lékařem. Na místě byl přítomen i zákonný zástupce nezletilého cyklisty,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

 

Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče automobilu negativně a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Celou záležitostí se nadále zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.