ČR | Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) dnes řešil především zásobu spotřebního materiálu pro očkování a vyplácení náhrad studentům, kteří měli v době nouzového stavu nařízenou pracovní povinnost ve zdravotnických zařízeních.

Foto: Vláda ČR

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) informoval o dnešním jednání ÚKŠ, na kterém se definitivně rozhodlo o způsobu vyplácení náhrad studentům zdravotních oborů, kteří měli během nouzového stavu nařízenou pracovní povinnost. „Vláda daň z příjmu studentům odpustila, odvody za studenty odvede kraj ze státních peněz. Tohle rozhodnutí považuji za správné a spravedlivé,“ uvedl Jan Hamáček.

Očkování

Ústřední krizový štáb se také věnoval zásobám spotřebního zdravotnického materiálu pro očkování. „Česká republika má zdravotnického materiálu pro očkování dostatek na cca příští dva měsíce. Menší zásoby některých krajů vyřeší zápůjčky z fakultních nemocnic,“ informoval předseda ÚKŠ.

Ministerstvo vnitra také koncem loňského roku iniciovalo, aby vláda prostřednictvím Správy státních hmotných rezerv vytvořila dostatečnou zásobu tohoto materiálu. Koncem ledna či začátkem února by měly začít docházet první zásilky.

Aktuálně je v České republice:

689 000 injekčních stříkaček pro aplikaci,
793 000 jehel,
1 387 000 injekčních stříkaček na ředění,
687 000 jehel na ředění,
8 500 000 mililitrů rozpouštědel.

Z analýzy, kterou ÚKŠ zadal Ministerstvu průmyslu a obchodu, vzešlo, že mezi jednotlivými kraji jsou v zásobách materiálu pro očkování rozdíly. ÚKŠ proto dnes dohodl systém, na jehož základě se kraj v případě nedostatku materiálu obrátí systémem krizové komunikace na Ministerstvo zdravotnictví. To poté zajistí zápůjčku do kraje ze zásob fakultních nemocnic.

Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.