MSK | Prvňáčci v kraji se budou učit třídit odpady díky speciální sadě. Tuto praktickou pomůcku najdou první školní den v lavici přes 2 tisíce dětí z více než 80 škol na Bruntálsku a Karvinsku. Balíček „Třídíme se zvířátky“ připravil Moravskoslezský kraj ve spolupráci se společností EKO-KOM.

Foto: MSK

„V našem balíčku děti najdou zábavné úkoly na téma třídění odpadů. Dozví se, co se děje s plastem, papírem nebo sklem po té, co je vhodíme do barevných kontejnerů. Sada obsahuje i skládačku nebo praktické předměty, které se dětem budou hodit v rámci vyučování, například rozvrh hodin, papírové hodiny, záložku nebo barevné pastelky vyrobené z recyklované lepenky.

Věříme, že dárek udělá radost malým žáčkům, pomůže jejich rodičům ušetřit nějakou tu korunu a všechny společně bude nenásilnou formou informovat o důležitosti odpadové problematiky,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro životní prostředí Jarmila Uvírová, která první sady přinesla dětem do krajské mateřinky Krajánek a další předá hned v pondělí 2. září prvňáčkům v základní škole v Petřvaldu na Karvinsku.

Balíček pro žáky 1. tříd je součástí projektu „Intenzifikace odděleného sběru a využívání vytříděných složek komunálního odpadu, včetně obalové složky“, na kterém spolupracuje Moravskoslezský kraj s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM. „Zaměřili jsme se primárně na ty oblasti kraje, kde je z hlediska třídění odpadů velký potenciál ke zlepšení. A v duchu přísloví Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš začínáme u té nejmladší generace, která může důležité informace o správném nakládání s odpady předat dál svým rodičům a prarodičům,“ sdělila ředitelka oddělení regionálního provozu společnosti EKO-KOM Martina Filipová.

V Moravskoslezském kraji je aktuálně přes 30 tisíc barevných nádob na třídění odpadu. Díky zmiňovanému projektu kraje a EKO-KOMu jich přibude dalších skoro 300. V rámci projektu se také mohou obyvatelé vybraných obcí regionu těšit na další populární sady tašek na domácí separaci. V minulém roce získalo 16 obcí celkem 17 tisíc sad barevných tašek, v tomto roce získají 10 tisíc sad další obce.

Zdroj: MSK

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.