KRNOV (FOTO) | Na konci minulého týdne vedení Územního odboru Policie České republiky v Bruntále uspořádalo v prostorách Koncertní síně kostela sv. Ducha v Krnově slavnostní ocenění čtyř desítek svých policistů a jedné občanské zaměstnankyně za rok 2019.

Ocenění převzali nejen nejlepší policisté ze všech obvodních oddělení bruntálského okresu (Bruntál, Krnov, Město Albrechtice, Rýmařov a Vrbno pod Pradědem), ale také kriminalisté obecné či hospodářské kriminality z Bruntálu a z Krnova a rovněž i policisté z oddělení kriminalistické techniky a z dopravního inspektorátu. Titulem nejlepšího občanského zaměstnance letošního roku u bruntálské Policie České republiky se může pyšnit administrativní pracovnice zdejší „dopravky“.

Všechny tyto osoby převzaly ocenění z rukou nejen vedoucího Územního odboru Policie České republiky v Bruntále plk. Ing. Radovana Krygela a zástupce vedoucího plk. JUDr. Petra Franěce, ale také od starostů a místostarostů předmětných měst a obcí a hlavně za aktivní účasti přítomných náměstků hejtmana Moravskoslezského kraje v Ostravě, pánů Ing. Jaroslava Kanii a Jana Krkošky.

O kulturní vložku mezi jednotlivými body slavnostního programu se úspěšně postarali žáci, absolventi a učitelé Základní umělecké školy v Krnově, a to při svém krásném zpěvu a hře na různé hudební nástroje.

V průběhu odpolední společensko-kulturní akce nejvyšší vedení policistů okresu Bruntál v součinnosti s náměstkem ředitele Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje plk. Mgr. Bc. Liborem Schejokem MBA předalo Plaketu Policie České republiky dvěma policistům, dále devět policistů obdrželo Čestnou medaili PČR, tři policisté získali Medaili PČR za věrnost I. stupně za 30 let výkonu služby, osm policistů Medaili PČR za věrnost II. stupně za dobu 20 let aktivní policejní práce a deset strážců zákona Medaili PČR za věrnost III. stupně za minimálně 10 let činné služby.

Celá akce se nesla ve velmi skvělé, klidné a pohodové atmosféře s nádechem předvánočního času, kterou kvitovalo na devět desítek přítomných osob, a to tedy nejen ocenění policisté, jejich přímí nadřízení, rodinní příslušníci a představitelé státní správy a samosprávy, ale také pozvaní hosté z Polska, vedení Územního odboru Policie České republiky v Jeseníku a příslušníci dalších složek Integrovaného záchranného systému.

Zdroj: René Černohorský, Policie ČR