BRUNTÁL | V pátek 13. května proběhla v parku odložená oslava Dne Země. Při té příležitosti SVČ Bruntál organizovalo akci Jarní probouzení parku na téma „Příroda všemi smysly“. Ekotým si pro návštěvníky této akce připravil stanoviště s poznáváním odvarů z bylin.

Foto: Marie Ritnošíková,

Pro návštěvníky stanoviště si Ekotýmáci také připravili Průkaz účastníka s úkoly a tajenkou. Správně vyplněné úkoly s vyluštěnou tajenkou poté žáci mohli vhodit do soutěžní krabice a zúčastnit se tak slosování o hezké ceny. Na celou akci i šťastné výherce se podívejte na fotkách.

Výběr houpačky 

Jistě si pamatujete velkou akci s názvem „Dýňový den“, kterou uspořádal Ekotým pro celou školu. Tato akce měla svůj záměr – členové Ekotýmu chtěli touto cestou vydělat na velkou houpačku do atria. Akce byla tak úspěšná, že Ekotým pořídil houpačky dvě a co nevidět budou umístěny do atria školy. 

Ekotým si zasadil vlastní strom

Registrace „Pěšky do školy“ a téma Ekoškoly „Doprava“

Ekotým přihlásil celou školu do kampaně Pěšky do školy. Součástí je i možnost zapojení se do soutěže o krásné ceny. Celá akce proběhne v rámci týdne Evropské mobility a je pro Ekotým výbornou cestou, jak propojit rozpracované téma Ekoškoly „dopravu“ a vyzvat všechny žáky a jejich blízké k týdnu, který přispěje ke snížení množství aut, které každé ráno přijíždí ke škole. Na podrobnosti se podívejte v odkazu. 

 

Cesta pro ocenění 

Ekotým čekají dvě velké akce – první z nich je cesta do hlavního města Prahy, kde si zástupci Ekotýmu se svou koordinátorkou převezmou při slavnostním předávání na Staroměstské radnici obhájený titul Ekoškoly.

Druhou významnou akcí je účast Ekotýmu na Zahradní slavnosti, kterou pořádá naše škola ve spolupráci se Spolkem. Ekotým bude mít svůj vlastní stánek, kde naučí zájemce vyrobit krásné náramky, které si mohou odnést s sebou domů.

Autor: Marie Ritnošíková, ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Foto: Marie Ritnošíková,

Foto: Marie Ritnošíková,

Foto: Marie Ritnošíková,

 

top