BRUNTÁL | S nabídkou poskytovatelů registrovaných a návazných sociálních služeb měli možnost se seznámit ti, kteří v úterý 12. září navštívili šestnáctý ročník bruntálského Veletrhu sociálních služeb. Konal se na náměstí Míru.

MěÚ Bruntál

Organizace prezentovaly svou nabídku ve stáncích, kde kromě letáčků někteří nabízeli i výrobky svých klientů. Součástí programu byly také rozhovory se zástupci vystavovatelů.  Návštěvníci měli možnost konzultovat své problémy s odborníky a získat rady a informace. Kdo měl zájem vyzkoušel si gerontologický oblek, který navozuje věk kolem osmdesáti let. Simuluje ztrátu citu v rukách, horší zrak a sluch, ztíženou pohyblivost.  Součástí veletrhu byla také taneční, pěvecká a bubenická vystoupení. Ukázky canisterapie, hipoterapie a muzikoterapie probíhaly na náměstí J. Žižky.

Akci připravil ve spolupráci s dalšími organizacemi odbor sociálních věcí Městského úřadu v Bruntále.„Rád bych poděkoval všem poskytovatelům, kteří se starají o lidi, kteří to potřebují, protože je to náročná práce.  Já si těchto lidí nesmírně vážím,“ řekl během slavnostního zahájení místostarosta města Bruntálu Radek Zatloukal, který rovněž poděkoval organizátorům veletrhu za dobře odvedenou práci.

Zdroj: MěÚ Bruntál

MěÚ Bruntál

MěÚ Bruntál

MěÚ Bruntál