BRUNTÁL | V Tvůrčím kroužku na ZŠ v Jesenické ulici vyráběly děti svíčky, andílky, vánočky bačkůrky, košíčky, vánoční přání a adventní věnce. Také v kroužku multimediální a propagační práce žáci vyhledávali na internetu návrhy na vánoční propagační předměty.

Foto: MěÚ Bruntál

Vánočně to zavonělo také na základní škole Školní 2 v Malém cukráři, kde se peklo cukroví, perníčky, medovníčky, ale také se počítalo, kolik takové sváteční pochutiny vlastně stojí. I v Keramické dílně ve škole na Okružní to děti pojaly svátečně a kromě krásných adventních věnců, vymodelovaly stromečky, botičky a sněhuláky, stejně jako děvčata v Módní tvorbě, kde tentokrát nešily jen čelenky, čepice, tašky a kalhoty, ale také vánoční hvězdičky, zvonečky, domečky.

Všechny tyto krásné výrobky měli žáci možnost pak prezentovat na vánočních jarmarcích ve svých školách. Jeden takový jarmark pak natáčeli naši Youtubeři.

Inspirovat se vánočním tvořením měly děti možnost již 23. listopadu 2022, kdy navštívily partnerské základní školy v Prudniku a zúčastnily se jejich zajímavých workshopů, zaměřených na kreativní tvoření, pečení, výrobu ze dřeva a využití moderních technologií. Ivona Orságová, koordinátorka projektu.

Zdroj: MěÚ Bruntál

Foto: MěÚ Bruntál