BRUNTÁL | Schodiště spojující ulice Nerudovu a Okružní bude možné využívat od příští sezony i v zimním období. Usnesla se tak rada města.

Foto: MěÚ Bruntál

Schodiště, zkracující trasu z lokality sídliště Květná do centra města, bývalo na zimu každoročně uzavřeno a v plánu zimní údržby zařazeno do kategorie komunikací, kde se údržba neprovádí po celou dobu zimního období. Zimní údržba by byla na příkrém schodišti komplikovaná, navíc na trase je v bezprostřední blízkosti chodník, který je v zimě udržován a je navržen tak, aby jej mohli využívat také pěší s kočárky nebo lidé se sníženou pohyblivostí.

Pro zřetelnost a jednoznačnost bylo schodiště na každé zimní období od začátku listopadu do konce března osazeno závorami a dodatkovou tabulkou s textem „schody se v zimě neudržují“.

To se od příští zimy změní. Schodiště bude i nadále zahrnuto mezi komunikace bez provádění zimní údržby, ale nebudou zde už instalovány závory a využití schodů bude možné celoročně na vlastní nebezpečí – patřičný text bude uveden na dodatkové tabulce.

Rada města zpřístupnění schodiště schválila na své schůzi ve středu 22. února.

Zdroj: MěÚ Bruntál