BRUNTÁL | Děti po celé České republice mohly od poloviny listopadu 2023 do konce března 2024 výtvarně či literárně ztvárnit, jak si představují bezpečnou dopravu v budoucnosti. Jejich díla byla oceněna nejprve na úrovni krajů. Vítězné práce pak postoupily do kola celorepublikového. Nejlepší výtvarníci a literáti převzali v pondělí 24. června 2024 za účasti významných hostů ocenění za svá díla. 

Foto: Miroslava Henčová,

Nad tématem, jak by mohlo vypadat bezpečné cestování v budoucnosti, se zamyslelo téměř 4 000 dětí mateřských a základních škol. Tolik prací totiž posuzovala odborná komise tradičně vyhlašované soutěže Týmem silniční bezpečnosti ve spolupráci s Policií ČR v rámci projektu Markétina dopravní výchova. Díla bylo možné přihlásit celkem do čtyř soutěžních kategorií, výtvarné kategorie pro mateřské školy, 1. stupeň a 2. stupeň základních škol, dále kategorie literární pro žáky základních škol. Dvacet jedna nejlepších dětí převzalo ocenění z rukou paní Evy Pavlové, manželky prezidenta České republiky, genpor. Mgr. Martina Vondráška, prezidenta Policie České republiky, pana Aleše Blažka, generálního ředitele Československé obchodní banky a Jana Poláka, ředitele Týmu silniční bezpečnosti.  

Naši základní školu na Jesenické ulici v Bruntále reprezentovala Anna Glombíčková, postoupila z vítězství v krajském kole v kategorii literární a vítězství obhájila i v celorepublikovém měřítku. Blahopřejeme!

Autor: Miroslava Henčová, ZŠ Bruntál, Jesenická 10