BRUNTÁL | Po dvou letech omezování a rušení kulturních akcí kvůli pandemii, se na letošní sezonu venkovních akcí bez omezení, těší pořadatelé i veřejnost. Oddělení kultury připravuje dvoudenní městské slavnosti – Dny města Bruntálu. Budou se konat ve dnech 17. a 18. června náměstí Míru. V plánu je postavit dvě podia, jedno pro hudební a druhé pro taneční vystoupení. Program slavností vychází částečně už z dříve potvrzených vystoupení, která se nemohla uskutečnit.

Foto: Plakat akce

Pořadatelé z oddělení kultury města se snažili akce festivalového typu byla zajímavá pro široké publikum a v programu si našli svou oblíbenou část mladí i pokročilí věkem.

Páteční den bude v městském parku plný zábavného programu, soutěží a her pro děti. Program připravuje Středisko volného času od 9 do 16 hodin.

Hudební program bude na náměstí Míru. V průběhu pátečního podvečera a večera bude hrát přední česká popová skupina Hodiny, která v březnu pokřtila novou desku v Praze. Kapely Disonant z Brna a oblíbený Brixtn jistě připraví mladému publiku očekávané zážitky. Připravuje se také Iluzionistická show.

Po oba dva dny se na tanečním podiu vystřídají desítky tanečnic a tanečníků z bruntálských klubů a také hosté z Polska. Nebude chybět bohatý stánkový prodej a pouťové atrakce. Součástí slavností bude i setkání delegací partnerských měst, které přijedou osobně také po dvouleté přestávce. Čeká je vlastní program, který bude mít společenskou a poznávací část.

V sobotním celodenním programu své místo mají Smíšený pěvecký sbor, Franta Uher a Šlágr parta, irská bluesrocková kapela Delta Fuse. Hlavními hvězdami koncertní části bude zpěvačka a herečka Barbora Poláková, která je pětinásobnou držitelkou hudebních cen Anděl za obě její dosavadní alba. Druhou zářící stálici je jeden z nejvýznamnějších představitelů naší pop-rockové hudební scény od osmdesátých let až dodnes – Vašo Patejdl, hudebník, skladatel a textař, autor mnohých muzikálů. Večer završí kapela Team revival s hity známé skupiny.

Zdroj: MěÚ Bruntál