BRUNTÁL | Po měsících rekonstrukčních prací bude od soboty 21. ledna 10.00 hodin opětovně průjezdná místní komunikace Kavalcova v úseku podél Černého potoka. Nově však obou směrech, což bylo jedním z hlavních cílů rekonstrukce.

Foto: MěÚ Bruntál

Realizace započala v srpnu loňského roku. Provoz zde bude možný na základě vydaného povolení předčasného užívání stavby. Město totiž stavbu přebralo s určitými nedodělky, které ovšem nebrání užívání.

 

Finální dokončení stavby je závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, termín odstranění nedodělků je stanoven do května letošního roku. Jedná se především o vodorovné dopravní značení, provedení opravných nátěrů na ocelové konstrukce, dokončení jemných terénních úprav, osetí trávy, montáž ocelového zábradlí atd.

 

Předmětem rekonstrukce je úsek místní komunikace Kavalcova od garáží v Chelčického ulici po konec dřívější jednosměrky. Cílem bylo vybudovat místní komunikaci o šíři 6 metrů s přilehlým chodníkem. Dále se zmenšil sklon klesání vozovky v prudkém úseku z důvodu lepší sjízdnosti v zimním období. Součásti rekonstrukce byla i výměna lávky pro pěší (u městské sauny), která byla v nedobrém stavu, včetně opravy patní betonové konstrukce.

 

„Je dobře, že omezení provozu je za námi a současně se zvyšuje komfort při průjezdu lokalitou Kavalcova. Nyní je na řadě projekční příprava rekonstrukce úseku místní komunikace Chelčického podél Selika a jejího napojení na křižovatku s ulicí Jesenickou,“ nastínil další plány místostarosta Petr Rys.

Zdroj: MěÚ Krnov

Foto: MěÚ Bruntál