BRUNTÁL | Bruntálské gymnastky získají zcela novou pružinovou podlahu do gymnastického sálu. Bruntál tak ještě zvýrazní své dlouhodobě výborné jméno v tomto sportu a především vylepší zázemí.

Foto: ilustrační Pixabay

Současný povrch gymnastického sálu v budově bývalé nemocniční jídelny neodpovídá požadovaným parametrům ani požadavkům na účelný a bezpečný provoz. Město proto zainvestuje do nové pružinové podlahy o rozměrech 12 x 14 metrů. Požadavek oddílu sportovní gymnastiky TJ Praděd Bruntál vůči městu zněl alespoň na novou pružinovou podlahu, byť ne certifikovanou. Takové řešení by podle předběžné kalkulace přišlo na jeden milion korun včetně všech nákladů spojených s instalací a zprovozněním podlahy.

 

Městští radní se však na své schůzi ve středu 4. října shodli, že si gymnastky zaslouží dokonalejší řešení na mnoho let dopředu. Souhlasili proto se záměrem vybudování kvalitnější pružinové podlahy s celkovým předpokládaným nákladem v maximální výši 1,5 milionu korun včetně DPH. Výsledkem bude trvanlivější podlaha certifikovaná gymnastickou federací. Umožní nejen podstatné zlepšení tréninkových podmínek, ale také rozšíří možnosti Bruntálu při pořádání gymnastických soutěží včetně mezinárodních.

Peníze budou vyčleněny z rozpočtu města. „Je to veliká investice, ale myslím si, že to bylo spravedlivé rozhodnutí, protože naše děvčata včetně těch nejmenších si jednoznačně zaslouží, aby měla nohy na bezpečném povrchu. Pro mě je to posunutí města o velký kus kupředu,“ komentoval rozhodnutí radních starosta města Martin Henč.

„Dle informací od předsedkyně oddílu paní Libuše Hornové navštěvuje sportovní gymnastiku devadesát dětí, což je velká skupina sportující mladé generace, která by měla mít odpovídající podmínky pro svůj rozvoj s kvalitním sportovním vybavením. Jistě bude sloužit dlouhá léta,“ uvedl místostarosta Petr Rys.

Zdroj: MěÚ Bruntál