BRUNTÁL | Prostranství pod Společenským domem doplnily nové hodiny, které sem byly nainstalovány po loňském hlasování veřejnosti v rámci participativního rozpočtu.

Foto: MěÚ Bruntál

Hodiny jsou umístěny na vyvýšeném sloupu, mají osvětlený ciferník, viditelný ze čtyř stran, a satelitní synchronizací signálem GPS.

Jedná se o další výsledek participativního rozpočtu, kdy si lidé sami vymyslí, co by chtěli, záměry zpracují a předloží a hlasování pak ukáže, co by si přála široká veřejnost. Město na občanský projekt každoročně vyčleňuje půl milionu korun.

Z participativního rozpočtu již bylo v minulých letech postaveno workoutové hřiště, realizován projekt Bosé nohy v parku a vloni vysázena alej okrasných jabloní podél chodníku mezi Uhlířskou a Zeyerovou ulicí. Návrh na výsadbu aleje byl předložen v jednom projektu společně s uvedenými hodinami.

Právě v těchto dnech běží veřejné hlasování o participativním rozpočtu 2024. Na webu PinCity Bruntál nebo v městském infocentru na náměstí můžete do poloviny května hlasovat pro odjezdové tabule na autobusovém stanovišti, nebo hliněný pumptrack pod Uhlířským vrchem.

Zdroj: MěÚ Bruntál