KRNOV | V neděli 6.listopadu 2022 se gymnastky Sportovní gymnastiky Krnov vydaly plné nadějí a očekávání do Rožnova pod Radhoštěm na tradiční soutěž nazvanou Rožnovská prostná. Jednalo se o velkou soutěž, které se účastnilo více než 120 závodnic z klubů České i Slovenské republiky. Jak již samotný název napovídá, dívky měřily své síly na prostných, kde předvedly své sestavy ve dvou variantách.

V první části se jednalo o sportovní sestavu bez hudebního doprovodu. Zde se povedlo první medailové umístění Nikole Brandýsové (10 let), která obsadila 2.místo. V první desítce se ve svých kategoriích umístily Emma Frasier (5. místo, 10 let), Nelly Smolková (7 let), Nikol Nováková (10 let) a Lucie Mrákotová (11 let).

V druhé částí dívky předváděly své sestavy již s hudebním doprovodem, tudíž se hodnotil nejen jejich výkon, ale také umělecký dojem. A tady to již cinklo Krnovu několikrát. Vendula Zmydlochová (14 let) se může těšit ze zlaté medaile na 1. místě. Valentýna Řeháčková (13 let) a Lucie Mrákotová (11 let) obsadily 2. místa, Barbora Nevosadová (14 let) na svých prvních závodech fantasticky skončila na 4. místě, Emma Frasier (10. let) opět na 5. místě. V první desítce skončily ještě Adéla Kubicová (11 let), Lydia Fraiser (14 let) a Nela Hoferková (15 let).

Autor: Lada Brožková