KRNOV | Plavci všech věkových kategorií poměří své síly v bazénu městských lázní v pátek 3. a v sobotu 4. listopadu. Na již 39. ročníku Ceny Krnovska v plavání je čeká pět sprinterských disciplín na trati 100 m a také závod na 5 km, jediný tohoto druhu v České republice.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Bazénových sprintů se zúčastní okolo dvou set, převážně mladých plavců, zejména z oblasti Moravy a Slezska. K favoritům budou patřit mladí z Komety Brno, což je jeden z nejlepších plaveckých oddílů v České republice. Součástí Ceny Krnovska je již tradičně Krnovská pětka, unikátní bazénový závod pro dálkové plavce na 5 km, kterým se také zakončí letošní dálkoplavecká sezona,“ uvedl Ivan Smolka z pořadatelského oddílu plavání TJ Krnov.

Krnovskou pětku, která se poplave již po osmnácté, si nenechají ujít nejlepší dálkoví plavci z celé republiky. „V Krnově uvidíme medailisty z letošního Českého poháru v dálkovém plavání a účastníky mistrovství světa Matěje a Tomáše Kozubkovi z Bohemians Praha, Víta Ingedulda a Petru Šťastnou z Komety Brno, Lenku Štěrbovou z Pardubic i Petru Hauerovou z Plzně.

Ze zahraničních plavců očekáváme start skvělých ruských dálkařů Jevgenije Dratceva a Antona Jevsikova, tradičně bude plavat i Němec Alexander Studzinski. Z Krnováků se pak ve vodě ukáží veteráni Radek Jůna a Michael Mrůzek, z nichž zejména Mrůzek bude útočit na platný český rekord v kategorii master. S časem se poperou také bývalé opory českého dálkového plavání, brněnský Rosťa Vítek, který poplave v Krnově už po sedmnácté, a domácí Libor Smolka. Ten si Krnovskou pětku dá po šestnácté,“ prozradil Ivan Smolka.

Přestože v době uzávěrky Krnovských listů ještě nebyla uzavřena startovní listina, bylo jasné, že letos ve startovním poli budou chybět pravidelné účastnice, reprezentantky Jana Pechanová a Silvie Rybářová. „Silva se pár měsíců jmenuje Kodešová a na začátku října se jí narodila dcera Terezka. Jen o pár dnů později stejně radostný okamžik prožila Jana Pechanová, která má dceru Petru,“ dodal Ivan Smolka.

Cena Krnovska v plavání začíná v pátek 3. listopadu v 16.00 hodin první rozplavbou na 5 km a pokračuje v sobotu 4. listopadu v 9.30 hodin bazénovými sprinty. Start nejlepší rozplavby na 5 km je naplánován na 13.00 hodin. V rámci programu budou vyhlášeny celkové výsledky dálkoplavecké sezony za rok 2017 v kategoriích dospělých, dorostu a družstev, a to v sobotu kolem 15.00 hodin.