KRNOV | Od pondělí 25. května sice mohou z rozhodnutí vlády být veřejnosti za určitých podmínek zpřístupněny bazény i sauny, které byly dosud uzavřeny kvůli omezení šíření epidemie onemocnění COVID 19, krnovské městské lázně však zůstanou mimo provoz až do konce srpna. Důvody jsou především ekonomické.

Foto: MěÚ Krnov

„Po dohodě s panem starostou budou bazén i sauna otevřeny až v posledním srpnovém týdnu. K tomuto rozhodnutí nás vedly nejen přísné podmínky pro provoz těchto zařízení vydané ministerstvem zdravotnictví, ale také ekonomická náročnost při otevření na jeden měsíc v souvislosti s návštěvností obvyklou pro toto období,“ vysvětluje Štefan Ledvoň, jednatel a ředitel společnosti Technické služby Krnov, které městské lázně provozují.

V měsících červenec a srpen zde dojde k větším opravám technologie i k nutným stavebním úpravám, kdy budou opraveny například retenční nádrž bazénu, parní potrubí pro ohřívače vody včetně armatur, dlažba sociálního zařízení či část střechy.

Příznivci vodních radovánek a plavání si však nemusí zoufat, protože na koupališti již probíhají veškeré přípravné práce, aby v případě příznivého počasí mohlo být ihned otevřeno. „Všechna sportoviště v areálu budou pro návštěvníky k dispozici s tím, že musí dodržovat pravidla vydaná ministerstvem zdravotnictví,“ doplňuje informace Štefan Ledvoň a dodává, že o otevření koupaliště bude veřejnost včas informována na webových stránkách společnosti, stejně jako o podmínkách provozu.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.