BRUNTÁLSKO (FOTO) | Martin Pleva, Michal Kašák a Vojtěch Macek z Automotoklubu Vrbno v AČR reprezentovali bruntálský region na nejprestižnějších závodech automobilů do vrchu Ecce Homo Šternberk 2024, které uspořádal AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK. Motoristická akce se uskutečnila od pátku 31. května do neděle 2. června 2024.

Foto: STA Bruntálsko – Josef Kašák

Na šternberský kopec, na kterém se každoročně jezdí závody automobilů do vrchu Ecce Homo Šternberk, se sjela téměř celá evropská špička automobilových jezdců, aby mezi sebou poměřila své síly. Na trať, která měří necelých osm kilometrů, vyrazili také zástupci z Automotoklubu Vrbno v AČR – Martin Pleva se Škodou 100, Michal Kašák s Opelem Astra GSI a bruntálský matador Vojtěch Macek se Škodou 110R.

„Protože se počasí měnilo každou chvíli, pořadatelé celého podniku i jezdci tak měli nelehký úkol. Pořadatelé byli nuceni upravit program, samotní jezdci zase museli přezouvat pneumatiky na svých závodních strojích několikrát během víkendu. Díky dobré organizaci podniku se nakonec podařilo odjet všechny plánované tréninkové a závodní jízdy,“ přiblížil automobilový jezdec Michal Kašák, který závodní trať Ecce Homo Šternberk zdolával poprvé. Na závodech si vybojoval třetí místo.

Martin Pleva se Škodou 100 dosáhl na čtvrtou příčku. Měnící se počasí i stav vozovky komplikoval jízdu také bruntálskému matadorovi Vojtěchu Mackovi se Škodou 110R. „Víkendem se potrápil, ale i přesto skončil na osmém místě ve své třídě. Ukázal nám, že se nikdy nesmíme vzdávat. Byl opět vzorným příkladem pro mladší ročníky. Vojta během závodního víkendu oslavil své 78. narozeniny,“ prozradil Martin Pleva z Automotoklubu Vrbno v AČR.

Všechny tři automobilové jezdce můžete opět vidět na dalších závodech. Nejbližšími bude Mezinárodní mistrovství závodů automobilů do vrchu Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2024 – Vrbenský vrch, který se pojede od pátku 12. do neděle 14. července 2024.

Informace k Vrbenskému vrchu (a to i k předešlým ročníkům) najdete ve speciální rubrice na https://stabruntalsko.cz/tema/vrbensky-vrch/.

Foto: STA Bruntálsko – Josef Kašák

Foto: STA Bruntálsko – Josef Kašák