KRNOV | Společnost Arriva informuje, že od neděle 28. srpna nebude jezdit linka 850129 Krnov – Bruntál – Olomouc – Prostějov – Brno.

Foto: pixabay

„Rozhodnutí ukončit provoz na této dálkové lince s dlouholetou tradicí pro nás nebylo jednoduché a odkládali jsme ho už několik měsíců s vyhlídkami ve vyšší tržby a zlepšení situace. Linku provozujeme na vlastní komerční riziko bez finanční podpory obcí, krajů nebo jiných objednavatelů a kvůli nízkým tržbám, které nepokrývají náklady na její provoz, už v jejím fungování pokračovat nemůžeme,“ uvádí manažerka společnosti Šárka Dorotíková.

Důvodů je bohužel hned několik. „Kvůli covidovým restrikcím se tržby z jízdného před dvěma lety propadly a ani po odeznění všech opatření se nevrátily na původní nebo podobné hodnoty. I když se situace v letošním roce zlepšila, stále chybí asi čtvrtina tržeb za prodané jízdenky. Dalším bolavým místem v provozu linky bylo rozhodnutí Moravskoslezského i Olomouckého kraje. Ještě do konce roku 2020 jsme mohli přepravovat cestující mezi všemi zastávkami bez omezení, od roku 2021 už nesmíme třeba mezi Krnovem a Bruntálem a na území Olomouckého kraje mezi zastávkami ve Šternberku, Olomouci a Prostějově. Důvodem je, abychom neubírali cestující dotovaným linkám na území obou krajů. Toto omezení pro nás znamenalo společně s covidovými uzavírkami další pokles cestujících a tržeb a nebyli jsme schopni navýšit výnosy na lince na takové hodnoty, aby byla rentabilní. V neposlední řadě linku zastavují i nestabilní ceny pohonných hmot, které zvyšují náklady na její provoz,” informovala dále Dorotíková.

Zdroj: ARRIVA autobusy a.s.

 

top