KARLOVA STUDÁNKA | Hasiči a policisté kontrolovali průjezdnost uliček v Karlově Studánce na Vrbensku. Narazili na komplikovaná místa.

Foto: Policie ČR

Ve čtvrtek 10. srpna 2017 proběhla součinnostní akce zaměřená na kontrolu průjezdnosti komunikací v lázeňském obci Karlova Studánka na Vrbensku. Preventivní akce policistů a hasičů ukázala, že některá místa úzkých uliček s parkujícími vozidly jsou pro hasiče velmi nepříjemnou záležitostí. V některých místech mohou projet jen s velkými obtížemi a do některých míst se pak kvůli parkujícím vozidlům nemohou dostat vůbec.

„Někteří řidiči stojí mimo vyznačená parkovací místa. Při vjezdu do obce je dopravním značením stanoveno, že řidiči mohou stát s vozidlem pouze na vyznačených parkovištích. Hasiči se pak v případě záchrany života či požáru nemohou včas dostat k objektům, které jsou v Karlově Studánce převážně dřevěné,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Čtvrteční preventivní akce poukázala na různé nedostatky v nevhodném dopravně stavebním řešení, které se v současné době dále řeší s vedením obce a novým vedením lázní. Policisté a hasiči budou v kontrolách namátkově pokračovat i nadále. „V případě zjištěných přestupků, zapříčiněných špatným parkováním motorových vozidel, budou tyto přestupky řešeny blokovou pokutou,“ uzavřela mluvčí Jiroušková.