ČR | Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) se intenzivně zabývá anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku na mateřskou školku, která nebyla nijak specifikována.

Foto: ilustrační Pixabay

V součinnosti s krajskými ředitelstvími policie přijali detektivové z NCOZ preventivní opatření a provádí úkony směřující k vypátrání autora výhrůžky.

„NCOZ se intenzivně zabývá anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku na mateřskou školku, která nebyla nijak specifikována. V součinnosti s krajskými ředitelstvími policie jsme přijali preventivní opatření a provádíme úkony směřující k vypátrání autora výhrůžky. Chtěli bychom ubezpečit veřejnost, že policie vyvíjí maximální úsilí k vypátrání autora výhrůžek. Provádíme nejrůznější opatření, jak veřejná tak skrytá. Předáváme preventivní doporučení, ” informovala policie na svém twitterovém účtu.

Policisté pedagogům předali preventivní doporučení s tím, jak mají postupovat. Dostalo se jim doporučení, aby během pátku s dětmi raději nevycházeli ven a připravili pro ně vnitřní aktivity.

Důkladně také musí sledovat okolí školky a pokud by se objevil kdokoliv podezřelý, je nutné okamžitě volat linku 158. To také platí i v případě nálezu neznámého zavazadla.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.