KRNOV | Po pauze způsobené pandemií koronaviru se letos Krnované opět dočkají adventních trhů, které se na Hlavním náměstí uskuteční od neděle 4. do neděle 11. prosince 2022.

Foto: Plakát akce

Návštěvníci se mohou těšit nejen na tradiční vystoupení místních pěveckých sborů či dětí z mateřských škol, jež každý den v 15.00 hodin program zahájí, ale rovněž na koncerty skupiny Fleret (pondělí v 17.30 hodin), Tomáše Kočka s orchestrem (úterý v 17.00 hodin), Josefa Vágnera (středa v 17.30 hodin), Leony Machálkové (čtvrtek v 18.00 hodin) nebo Folklórního souboru Morava (neděle v 15.00 hodin).

„Z místních umělců se představí hned první neděli v 16.15 hodin Marie Veliká se Swingovými Vánocemi, v pondělí v 16.30 hodin Ilona Rédlová nabídne Vánoční nostalgii. Chybět nebudou ani Mikuláš s čertem a andělem, kteří na náměstí dorazí v kočáru taženém koňmi v pondělí v 16.00 hodin, či zimní pohádkové kino, které v sobotu od 17.30 hodin malé i velké diváky potěší Andělem Páně 2. Pohádkové projekci budou v 16.00 hodin předcházet andělé na chůdách v podobě pohádky Trampoty s Ježíškem a v 16.30 hodin Andělská Dreamshow, kdy akrobaté zavěšení na jeřábu předvedou své umění například na šálách, v kruhu či na kostce, a to přímo nad hlavami přítomných,“ vyjmenovává programová pracovnice MIKS Krnov Eva Čechová a dodává: „Návštěvníci se mohou těšit také na zvoničku a Ježíškovu poštu, betlém, živé ovečky a nejmenší děti se mohou svézt na kolotoči nebo ve vánočním vláčku, které budou k dispozici po celou dobu konání trhů.“

Chybět nebude ani pestrá nabídka téměř čtyř desítek stánků s rukodělnými výrobky v podobě dřevěných, skleněných nebo háčkovaných vánočních dekorací a ozdob, ale také s bohatým občerstvením, jako jsou tradiční punč, svařák a teplá medovina nebo trdelník, frgály, belgické hranolky, sýrové speciality či bramborové spirálky. „Ti kreativnější se pak mohou vypravit do Tvořivé dílny, v kterou se v režii Střediska volného času Krnov promění Radniční kavárna od pátku 9. do neděle 11. prosince vždy od 15.00 do 18.00 hodin. Zájemci se zde zahřejí a zároveň si vyrobí vánoční ozdoby, vybarví andílka nebo ozdobí perníček,“ doplňuje Eva Čechová s tím, že čekání na Ježíška dětem i rodičům pomůže zkrátit také akce, která se bude konat v sobotu 17. prosince v Zahradě smyslů.

Dojde zde k vyvrcholení předvánoční stezky Andělská zastavení za účasti živých andělů, kdy si rodiče s dětmi mohou přijít vyzvednout svou odměnu za vyplněné účastnické mapy, a to od 14.00 do 17.00 hodin. „Jedná se již o třetí ročník této oblíbené akce, kdy je pro děti vždy připraven nový papírový betlém, který si doma vystřihnou a vytvoří si tak trojrozměrnou památku na putování za andílky,“ říká Eva Čechová.

Zájemci o tuto jedinečnou upomínku tak mají čas ještě do 17. prosince. Novinkou pro letošní rok je pak rozšíření putování o partnerský Prudnik, kde rodiče s dětmi rovněž čekají andělská zastavení připravená zdejší kulturní organizací POK. „Pokud budou mít vyplněny obě mapy, získají balíček, který bude navíc obsahovat například nákrčník, fixy, pouzdro nebo perníčky. Mapky jsou ke stažení na stránkách MIKS Krnov či již vytištěné k dispozici v krnovském turistickém informačním centru,“ doplňuje Eva Čechová.

Díky česko-polskému projektu Světlo Vánoc sobotní setkání s živými anděly zpestří také interaktivní program nebo světelné taneční vystoupení, kterými Andělská zastavení v 16.30 hodin vyvrcholí.

Zdroj: MěÚ Krnov