MĚSTO ALBRECHTICE, LINHARTOVY (FOTO) | Velikonoční jarmark za zimního počasí se uskutečnil na zámku v místní části Linhartovy ve Městě Albrechticích. První prodejci se v sobotu 17. března 2018 začali, proti předchozím velikonočním jarmarkům, sjíždět do až o půl sedmé. V tuto roční dobu méně obvyklé sněžení ve spojení s mínusovými teplotami vykonalo své. Jízda po namrzlých silnicích vyžadovala zvýšenou opatrnost. Meteorologové měli pravdu.

Foto: Radek Vráblík

Kastelán jakoby zapomněl na dobré vychování. Místo obvyklého potřepávání pravicemi s chystajícími se obchodníky se věnoval především odklízení sněhu, sypání dlažby na nádvoří a chodníků před zámkem solí.

Přesto, že se shrnováním sněhu za nepříjemně vlhce mrazivého počasí začal již v noci, měl dost sil rozdávat úsměvy na každou stranu. Jak by také ne, když se s většinou prodejců po těch letech zná osobně a těšil se i z návštěvy několika prodejců zcela nových.

Desítka původně přihlášených prodejců nakonec kvůli špatně sjízdným cestám a neustupující chřipce po řádné omluvě nepřijela. I tak mohlo být 1 111 návštěvníků s nabídkou zboží od „zbývajících“ šedesáti tvůrců uměleckých předmětů, beránků, kraslic, pomlázek, dřevěných hraček, šperků, pleteného oblečení, aranžovaných květin, svíček, masných výrobků, trdelníků, frgálů, medoviny, dobré kávy a všeho možného dalšího souvisejícího s tématikou blížících se Velikonoc naprosto spokojeno.

Kdo si nenechal ujít před necelými třemi měsíci bohatě navštívený jarmark vánoční a přijel na sobotní velikonoční, mohl mít podle plných parkovišť se zasněženými auty pocit, že se na zámku na chvilku zastavil čas. Samozřejmě tomu tak není.

Jen co kastelán poděkoval osobně všem spolupracovníkům za pomoc při zajišťování hladkého průběhu Velikonočního jarmarku, jen co v duchu poslal poděkování všem prodejcům, že vydrželi na zámku přes chladné ovzduší, už začal zase přemýšlet, co musí udělat zítra, pozítří, za týden, do měsíce, do doby zahájení další zámecké turistické sezóny. Nebojte se, máte se opět na co těšit.

Více najdete na webových stránkách Linhartovského zámku…

Zdroj: Linhartovský zámek