ČR | Na svůj účet na Facebooku se můžete přihlásit i v případě, že vám je z nějakého důvodu přístup odepřen. Pomohou předem vybraní dobří přátelé a správné nastavení. Návod, jak si počínat, nabízí kolegové ze španělské spotřebitelské organizace OCU.

Foto: ilustrační Pixabay

Když se rozhodnete, komu ze svých kontaktů svěříte poctu podat vám v nouzové facebookové situaci pomocnou ruku, budou vám moci poslat kód, který váš přístup obnoví. Není to složité. Postupujte následovně:

V Nastavení otevřete Zabezpečení a přihlášení, je hned druhé v pořadí. Tam najděte položkuVyberte 3 až 5 přátel, kteří vám pomůžou dostat se zpět k vašemu účtu a klikněte na ni, poté na Vybrat přátele. Ty jednoduše zadáte podle instrukcí. Musí být skutečně nejméně tři, menší počet Facebooku nestačí. Svoji volbu můžete kdykoliv později změnit na stejném místě. Příslušní lidé dostanou upozornění, že jste je přidali na svůj seznam důvěryhodných

Jak funguje pomoc v přihlašovací nouzi

Když se vám nebude dařit do svého účtu přihlásit, klikněte na možnost Zapomněli jste přístup k účtu? hned pod rámečky pro přihlašovací údaje. Budete vyzváni k zadání přihlašovacího mailu nebo telefonu – udělejte to. Pokud k nim nemáte přístup, poklepejte v dalším kroku na Už k těmto údajům nemáte přístup? a pak totéž ještě potvrďte klinutím na nápis Nemám přístup ke svému e-mailu (telefonu).

Facebook vás požádá o uvedení nové e-mailové adresy nebo telefonního čísla, kde později obdržíte informace k obnovení přístupu. Požádá vás, abyste se osobně spojili s přáteli, které jste vybrali jako zachránce, a pokud si nepamatujete, koho jste do nastavení zadali, připomene vám to. Musíte je požádat, aby navštívili www.facebook.com/recovera sdělili vám kód, který tam pro vás obdrží. Jakmile vložíte všechny kódy do příslušných rámečků na obrazovce, získáte přístup ke svému účtu a můžete znovu vesele „facebookovat“.

Zdroj: dTest