RÝMAŘOV, MALA ŠTÁHLE | Nepozorná sedmatřicetiletá řidička narazila do auta, když přes silnici přebíhala veverka. Při nehodě se zranila osmiletá holčička. K události došlo v úterý 15. srpna 2017.

Foto: ZZS MSK

Sedmatřicetiletá žena z Bruntálska se svým osobním motorovým vozidlem Škoda Octavia combi jela od Malé Štáhle do centra Rýmařova, přičemž se plně nevěnovala řízení a narazila do před ní jedoucího osobního automobilu Volkswagen Touran, jenž řídil osmatřicetiletý muž ze Šumperska. „K dopravní nehodě došlo tak, že řidič zareagoval na vběhnutí veverky do jeho jízdní dráhy snížením rychlosti, za ním jedoucí žena rovněž sledovala pobíhající zvíře a svou přední části vozu narazila do zadní části volkswagenu,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

“Orientační dechové zkoušky vyzněly u obou řidičů negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 140 tisíc korun. Výše uvedená žena utrpěla zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v bruntálské nemocnici, a taktéž byla lehce zraněna i osmiletá dívka jedoucí ve volkswagenu,” řekl závěrem Černohorský.