MĚSTO ALBRECHTICE (FOTO) | Na jednání Zastupitelstva Města Albrechtic zasahovala policie. Jeden ze zastupitelů si nechtěl nasadit roušku. Případem se bude zabývat správní orgán. K události došlo ve středu 21. října 2020.

Foto: Facebook – Libor Švec, zastupitel Města Albrechtic

Na jednání Zastupitelstva města Město Albrechtice, které proběhlo ve středu 21. října 2020, byla opět rušná a vypjatá atmosféra. Jeden ze zastupitelů, Zdeněk Veselý (za KDU-ČSL), si ani po výzvách předsedající a svých kolegů nechtěl nasadit roušku, a to ani v době, kdy česká vláda za poslední dny rozhodla o přísných opatřeních a apeluje na jeho dodržování z důvodu rychle se šířící nákazy koronaviru.

„Zastupitel Veselý si po zahájené schůzi sundal roušku a na moje upozornění ho starostka vyzvala k nasazení. Toto odmítl s tím, že nic neporušuje a roušku si nenasadí. Byla přivolána policie, hlídka vše zadokumentovala a odjela. Veselý zůstal a po opětovném zahájení schůze si znovu roušku sundal. Vyzval jsem ho, aby si roušku nasadil, jinak odcházím a k tomu se přidali další zastupitelé. Nakonec si roušku nasadil a schůze dojela do konce. Toto nezodpovědné chování bude mít pravděpodobně dohru na policii, příp. u přestupkové komise,“ komentoval situaci tamní zastupitel a bývalý místostarosta Libor Švec (za SNK Nezávislí pro město).

Zastupitel města si při jednáni zastupitelstva nechtěl nasadit roušku. Řešila to policie.

Zveřejnil(a) Švec Libor dne Středa 21. října 2020

 

Zastupitel Zdeněk Veselý celou situaci vidí ale jinak. „Šlo o spor ohledně výkladu planých pravidel pro použití ochranné roušky v průběhu jednání zastupitelstva. Můj názor byl takový, že pokud dodržuji odstup minimálně 2 metry, nemusím mít jako zastupitel roušku nasazenou. Na svém místě (u stolu) jsem tedy roušku nepoužíval, neboť odstup 2 metry byl dodržen. Při vystoupení u mikrofonu jsem roušku měl,“ sdělil redakci zpravodajství STA Bruntálsko zastupitel Zdeněk Veselý.

„Paní starostka měla jiný názor (spíše šlo o její osobní pocit, protože mi nebyla schopna přesně říct, jaký konkrétní předpis jsem nedodržel) a udala mě rovnou na Policii ČR. Z mého pohledu jsem dodržel všechna platná nařízení. Paní starostka prostě na místě podlehla panice a řešila věc silou, a ne diskusí a argumenty. Ale to je pro její práci typické. Pro mě nic nového,“ dodal Veselý.

Starostka Města Albrechtic Jana Murová (ANO 2011) sdělila redakci zpravodajství STA Bruntálsko, že se k věci nebude vyjadřovat. Celým případem se zabývala také policie. „Policisté včera přijali oznámení o podezření ze spáchání přestupkového jednání, věc zadokumentovali a následně postoupí příslušnému správnímu orgánu, kterým je orgán veřejného zdraví,“ konstatovala mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

V České republice od 21. října 2020 do odvolání platí mimořádné opatření – nošení ochranných prostředků dýchacích cest.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.