RÝMAŘOV, KRNOV | Jako každý rok, tak i letos, se žáci Základní školy Jelínkova 1 Rýmařov zúčastnili okresního kola soutěže ve šplhu na tyči.

Foto: Lucie Vinohradníková

V úterý 19. prosince 2017 odjela čtyři družstva naší školy poměřit své síly s ostatními žáky z okresu Bruntál do tělocvičny Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Krnově. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích mladších a starších žáků, hoši a dívky zvlášť, družstvo tvořili čtyři žáci jedné školy.

V konkurenci deseti škol naše družstva mladších žáků a mladších žaček zvítězila, družstvo starších děvčat skončilo druhé a starší hoši třetí. V jednotlivcích se umístila na druhém místě Veronika Švehlová a druhý skončil i Kryštof Kovařík.

A kdo naši školu reprezentoval? Za mladší žákyně 6. a 7. třída Veronika Švehlová, Tereza Heinzová, Rozálie Cicková a Nela Šmídová. Mladší žáci byli ve složení Kryštof Kovařík, Ivan Kotlárik, Ondřej Hrabina a Jan Hala. Starší žákyně, 8. a 9. třída vedla ostřílená reprezentantka Karolína Ryšková, dále pak Amálie Andršová, Helena Továrková a Veronika Tihelková.

A kompletní sestavu školy doplnili starší žáci ve složení Rostislav Kotlár, Ladislav Ošťádal, Jan Baran a Pavel Biras. Všichni jmenovaní zaslouží pochvalu a dík za vzornou reprezentaci školy, slušné chování a vystupování na závodech. Družstvo doprovázeli učitelé tělesné výchovy Miloslav Slouka a Lucie Vinohradníková.

Zdroj: ZŠ Jelínkova 1 Rýmařov – Miloslav Slouka