KRNOV | Žáci základní školy a mateřské školy speciální Slezské diakonie v Krnově navštěvují v rámci pohybových aktivit vodní terapie v Hubbardově tanku a perličkové vaně ve středisku Benjamín.

Foto: Irena Štěpánová

Protože naše škola má více žáků s kombinovanými vadami, rozhodli jsme se v rámci výuky využít zařízení střediska, které sídlí ve stejné budově. Jedná se o vodní terapie sloužící k masáži celého těla a uvolnění svalového napětí.

Hubbardův tank je velkoobjemová vana opatřena vodními tryskami, které provádí lokální masáž. V letošním roce je chystána rekonstrukce a bude uveden do provozu modernější tank s více funkcemi a možnostmi.

Vzduchová perličková vana pracuje pomocí vzduchového agregátu, který vhání vzduch do desítek drobných profilů ve dnu vany. Vznikne tak bublinková perličková lázeň, vhodná hlavně pro dokonalé prokrvení pokožky a pro celkovou relaxaci. Perlička je řízena pomocí ovládacího elektronického panelu a její intenzitu lze velmi jednoduše ovlivnit.

Pro naše žáky jsou tyto terapie v rámci tělesné výchovy jednou z nejoblíbenějších činností. Při výuce nacvičují nejen sebeobsluhu, orientaci v prostoru, ale zejména pomocí podvodní masáže dojde k uvolnění těla a povolení napětí svalů. Při společných hrách jsou pro žáky také velmi zábavné společné hry s lovením předmětů a potápění.

Zdroj : Irena Štěpánová, MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie Krnov

Foto: Irena Štěpánová

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.