MSK | V noci z neděle na pondělí 1.srpna 2022 vyjelo na pomoc do NP České Švýcarsko dalších 13 profesionálních a dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje se zásahovými a dopravními vozidly. Odjeli z centrální stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Ostravě-Zábřehu. Jde o dvě jednotky HZS MSK – ze stanic Ostrava-Přívoz a Havířov, společně s nimi již dorazila do cíle i jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic. 

Foto: HZS MSK

V tuto chvíli tak zasahuje u rozsáhlého požáru v Hřensku a okolí celkem 49 moravskoslezských hasičů.

Již na úterní ráno 2.8.2022 se chystá další odjezd do Ústeckého kraje – 25 profesionálních a dobrovolných hasičů, tentokrát bude start zřejmě ve Fulneku. Jde o profesionální hasiče ze dvou územních odborů (okresů) HZS MSK – Opava a Nový Jičín, společně s nimi tam pojednou dvě jednotky sboru dobrovolných hasičů – Fulnek a Kopřivnice (obě okres Nový Jičín). 

Vystřídají unavené kolegy, kteří zasahují v NP České Švýcarsko již od soboty 30.7.2022. Ti jsou ze dvou dalších územních odborů (okresů) HZS MSK – Frýdek-Místek a Karviná, a ze dvou jednotek SDH – Brušperk a Jablunkov (obě okres Frýdek-Místek). 

U Hřenska ještě pracuje (již jednou střídaný) sedmičlenný čerpací odřad HZS MSK a dva specialisté HZS MSK, kteří mají na starosti IT podporu a podporu spojení štábu velitele zásahu. 

Zdroj: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK