KRNOV | Výstava navazuje na první část, která je formou panelů umístěna ve Smetanových sadech a v zahradě Flemmichovy vily. Sběr a digitalizace fotografií proběhly v rámci projektu Umění v pohraničí, který realizovala partnerská kulturní střediska z Krnova a polského Prudniku.
Jak připomíná manažerka projektu Eva Čechová: „Právě fotografie z rodinných archívů pomáhají návštěvníkům nejen poznat a připomenout si náš kraj i život v něm v průběhu několika předchozích dekád, ale také zmapovat aktivity jeho obyvatel a postupný vývoj až do dnešní podoby.“
Časově výstava pokrývá fotografie od počátku 20. století až do současnosti. Vedoucí muzea Ľubica Mezerová k výstavě říká: „Prostřednictvím reprodukcí starých fotografií výstava připomíná nejen situace, ale i stavby, které již nepotkáme. Místní pamětníci tak mají jedinečnou šanci zavzpomínat a mladší návštěvníci si mohou zkusit představit, jak to ve městě i ve společnosti vypadalo. Výstava byla připravena ze skenů fotografií, které nám poskytli obyvatelé Krnovska. Fotografie byly digitalizovány a majitelům vráceny. Našli se i tací, kteří fotografie Městskému muzeu Krnov podarovali, za což jsme jim neskonale vděčni, protože tím následují tradici, která trvá ve městě již od vzniku městského muzea.“
Projekt Umění v pohraničí je realizován a spolufinancován v rámci programu přeshraniční spolupráce INTERREG V-A Česká republika – Polsko, v rámci Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.