VRBNO POD PRADĚDEM (FOTO) | Kapely Fleret a Veselá trojka, zpěváci Majk Spirit, Adam Ďurica a Kamil Střihavka nechyběli na městských slavnostech Vrbno se baví 2024. Návštěvníci oslav si chválili velkoplošnou obrazovku, na které bylo i z dálky vidět dění na pódiu a před ním.

Foto: STA Bruntálsko – Radek Vráblík

Vrbno má za sebou městské oslavy, které přinesly celodenní zábavu a příležitost potkat se a pobavit se. Dát si něco dobrého u stánku na pití či k snědku, popovídat si, poslechnout si skvělou muziku nebo se podívat na vystoupení dětí. V sobotu 8. června proběhla akce Vrbno se baví.

Lidové písničky Veselé trojky udělaly radost těm dříve narozeným. Nejen maminky a tatínkové se s potěšením dívali na vystoupení dětí z místních škol. A vždy je radost poslechnout si Pěvecký sbor města Vrbna. Děti obklopily pódium při vystoupení dětské skupiny Čiperkové a pak začalo publika přibývat.

Nejprve přišel na řadu koncert folkrockové skupiny Fleret. Poté se představil slovenský rapper Majk Spirit, kterého později na pódiu vystřídal český zpěvák Kamil Střihavka a vše korunoval další slovenský zpěvák Adam Ďurica. Závěr patřil hudební produkci s DJ.

Organizační tým měl připraveno vše do posledního detailu, jedinou neznámou bylo počasí. Ale i to vyšlo, až na těch pár kapek, co spadlo navečer. Diváky potěšila velkoplošná obrazovka, díky níž mohli i z větší dálky vidět dění na pódiu.

Akci pořádali město Vrbno pod Pradědem a Kulturní, informační a vzdělávací centrum Vrbno, mediálně ji podpořilo regionální zpravodajství STA Bruntálsko. O slovo se postaral moderátor Radek Vráblík.

Autor: MěÚ Vrbno pod Pradědem, Dalibor Otáhal, Radek Vráblík; foto: STA Bruntálsko – Radek Vráblík, Zdeňka Spurná