VRBNO POD PRADĚDEM | Český rybářský svaz, místní organizace Vrbno pod Pradědem uspořádal už po čtvrté Dětské rybářské závody – memoriál Jaroslava Koryčanského. Tento rybářský nadšenec před mnoha lety založil ve Vrbně pod Pradědem dětský rybářský kroužek.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Dnes jej už šestnáctým rokem vede Monika Tkačíková. „Je s tím samozřejmě dost práce a starostí. Nás ale těší, když děti mají radost, svěřila se Monika Tkačíková.

Soutěž proběhla v sobotu 16. září a byla určená pro děti do 15 let. Není bez zajímavosti, že nejmladšímu účastníkovi byly teprve 4 roky.

Závodníci si nejprve vylosovali místa, odkud budou lovit a poté již následovala samotná soutěž. Závod se konal na dvě kola volnou technikou – na přívlač, položenou a plavanou.

Celkovým vítězem se stal Jan Kropáček, na druhém místě skončila Eliška Sakalová a třetí příčku obsadil Tobiáš Kluba.

Kromě plevelných ryb a jedné štiky tvořil naprostou většinu ulovených ryb pstruh duhový.

Vrbenská radnice si činnosti místních rybářů váží. Na soutěž se přišli podívat představitelé města – starosta Petr Kopínec a místostarostka Iveta Pešatová. Přinesli s sebou pro děti sladkosti a všem účastníkům předali drobné upomínkové dárky.

Chtěla bych opravdu ze srdce poděkovat našemu městskému úřadu za podporu, kterou nám trvale poskytuje. Bez této pomoci bychom svou činnost nemohli ani zdaleka rozvíjet tak, jako doposud,“sdělila vedoucí dětského rybářského kroužku Monika Tkačíková.

Mladí rybáři předvedli své lovecké schopnosti i na další soutěži. Vítěz závodů vrbenských Jan Kropáček zvítězil rovněž v Javorníku na závodech v sobotu 9. září. Tohoto závodu se zúčastnilo 32 dětí, z toho 5 z Vrbna.  Tobiáš Kluba se umístil na 5. místě. Lovilo se na těžko a na plavanou.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

top