VRBNO POD PRADĚDEM | Vrbenský lesopark slouží široké veřejnosti už téměř 10 let a nabízí svým návštěvníkům příležitost pro volnočasové aktivity dětí i aktivní odpočinek rodičů s dětmi. Od doby svého vzniku, tedy od roku 2014, prošel nutnými změnami.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Povětrnostní podmínky se na stavu dřevěných prvků za ta léta natolik podepsaly, že byly postupně z bezpečnostních důvodů nahrazeny prvky kovovými. „Kovové prvky jsou v podstatě bezúdržbové a budou sloužit výrazně déle, než tomu bylo u dřevěných,“ sdělila místostarostka Iveta Pešatová.

„V červnu bude vyměněna dřevěná lanovka za kovovou, místo dvojvěže se skluzavkou zde bude horolezecký kámen a původní hrazdy nahradí tabule s počítadlem a piškvorkami,“ prozradila referentka investic města Alena Blahová. U nových prvků budou zhotoveny dopadové plochyKonečnou fází úpravy lesoparku bude oprava poškozených mlatových chodníků.

Zároveň bychom chtěli upozornit, aby návštěvníci lesoparku v době prací dbali zvýšené bezpečnosti. Zemní práce budou zahájeny od 1.6.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem