VRBNO POD PRADĚDEM | Je to již třetí rekord spolku Everest. V sobotu 17. září 2022 uspořádal spolek akci „Drakiáda 2 – smajlíkem k rekordu“ . Záměr vytvořit hned dva rekordy, se jim podařil, z čehož mají obrovskou radost.

Foto: Maik Stuchlík

Nebyli jsme na to sami. Pomohlo nám 14 mateřských škol, 3 základní školy i samotní návštěvníci akce. První rekord byl dosažen v počtu 1879 namalovaných smajlíků a druhý rekord v 2100 balónků nafouknutých za 3,5h které vytvořily jeho obraz.
Mimo hlavního cíle této akce jsme připravili další zábavný program pro děti i dospělé. Skvělé bylo pouštění draků v rámci soutěže „Nejvýše létající drak “, jízda na koních, program pro děti, který připravil Spolek Vrbenských přátel. Zatančil nám také dětský taneční soubor Jasmínky a Šeherezádky z Rýmařova. Hrou a zpěvem nás potěšili žáci ZUŠ Bruntál, pobočka Vrbno pod Pradědem.

Děkujeme všem, kteří se na realizaci 2. a 3. zápisu do České knihy rekordů a kuriozit podíleli. Výčet jmen je velký a protože nechceme někoho opomenout, tak si zasloužíte poděkování všichni. Akce byla perfektní, počasí nás podrželo a jak řekl komisař žádné město v České republice nemá 3 zápisy v knize rekordů v tak krátkém časovém úseku jako Vrbno pod Pradědem.

Zdroj: Maik Stuchlík

Foto: Maik Stuchlík