VRBNO POD PRADĚDEM | Naučnou stezku “Cesta kolem vody” není třeba dlouze představovat, ale znáte hru, kterou si můžete s vašimi dětmi zahrát, a ještě za ni získat drobnou odměnu? Před vydáním na procházku stezkou si nachystejte tužku či pastelky a vyzvedněte si průvodce s hracími kartami, které slouží k plnění úkolů a sbírání otisků zvířátek.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Průvodci jsou k vyzvednutí v Turistickém informačním centru ve Vrbně pod Pradědem nebo ve Vzdělávacím centru “VÍCE Ve mlýně” v Karlovicích. Hrací kartu a plán si však můžete vytisknout přímo z internetových stránek www.cestakolemvody.cz.

A teď už hurá na procházku! Na každém zastavení obkreslíte do příslušného políčka plastický reliéf tužkou. Výsledkem vašeho snažení je hrací karta s vyplněnými otisky zvířátek a obkreslenými reliéfy. Po splnění úkolů a odevzdání slosovacích lístků si můžete vyzvednout za odměnu pexeso “Cesta kolem vody” na zmíněných místech dle jejich otevíracích hodin.
Slosování lístků probíhá každým rokem podle počtu odevzdaných lístků. Losuje se celkem 10 výherců a výhrou je exkurze s průvodcem po Jeseníkách.
Letos se losovalo již podruhé. Za necelý rok se sešlo zhruba 50 slosovacích lístků. Místostarostka Vrbna a starostka Karlovic společně vylosovaly 10 výherců, kteří se již mohou těšit na zajímavou exkurzi. “Cesta kolem vody” je výsledkem dvou projektů financovaných z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.
Zdroj: MěÚ Vrbno pod pradědem