VRBNO POD PRADĚDEM | Už jen měsíce zbývá do vrbenských městských slavností, letos se budou konat v sobotu 8. června, opět v Jesenické ulici u informačního centra. Konstatování „už jen měsíc“ je na místě, protože organizační tým pracuje na novém ročníku už od loňska, jen co skočily předešlé slavnosti.

Nyní se vybírají prodejci občerstvení a zboží, aby nabídka byla co nejpestřejší. Zájemci o stánkový prodej najdou veškeré potřebné informace, podmínky a přihlašovací formuláře na internetové adrese www.strecha-vrbno.cz/vrbno-se-bavi-24.  K podmínkám patří například to, že se prodejci občerstvení zavazují používat vratné kelímky, nafukovací balónky mohou být plněny pouze nehořlavými a nevýbušnými plyny a není povoleno prodávat zábavné spreje typu party nudle crazy strings, které stříkají barevnou pěnu, kterou jsou pak znečištěny chodníky a vše okolo. Vrbenští prodejci jsou zvýhodněni, nemusí platit za místo k prodeji, hradí pouze za odběr elektřiny a vody.

To nejdůležitější je ale program, letos jsou slavnosti připraveny jako jednodenní a tak, aby nabídly zábavu všem věkovým kategoriím. Pro starší generaci je určeno vystoupení skupiny Veselá trojka, s lidovými písničkami na repertoáru. S tanečním a pěveckým vystoupením se představí vrbenské děti ze základní a z mateřských škol. Představí se také Pěvecký sbor města Vrbna. Nejen pro nejmenší návštěvníky slavností je věnován koncert dětské hudební skupiny Čiperkové. Malí muzikanti zpívají písničky, které baví děti, rodiče, babičky i dědy.

K hlavním lákadlům vrbenských oslav patří česká folkrocková hudební skupina Fleret, zpěvák Kamil Střihavka a hned dva umělci ze Slovenska, zpěvák Adam Ďurica a rapper Majk Spirit.

V doprovodném programu nebudou chybět kolotoče a atrakce pro děti, tvoření s knihovnicemi, prezentace Spolku Přátelé Vrbenska a jiné. Akci bude moderovat Radek Vráblík ze Studia STA. Mediálním partnerem slavnostní je regionální zpravodajství STA Bruntálsko.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem