KRNOV | Osm zářijových dnů, od neděle 5. 9. do neděle 12. 9., bude patřit jubilejnímu dvacátému ročníku Krnovských hudebních slavností. Také letos si na své přijdou milovníci nejrůznějších hudebních žánrů, program se uskuteční na již tradičních místech v Koncertní síni sv. Ducha, na prostranství u Bauerova památníku, v Krnovské synagoze i v Kofola Music Clubu nebo v zahradách Flemmichovy vily a Kina Mír 70. 

„Ke Krnovským hudebním slavnostem neodmyslitelně patří rovněž Festival, který se letos uskuteční v pátek 10. 9. a v sobotu 11. 9. v zahradě SVČ. Nabídne například Vypsanou Fixu, Janka Ledeckého, Bena Cristovao, 7krát3 nebo stálici naší hudební scény kapelu Čechomor,“ doplňuje Petra Manczalová, ředitelka MIKS Krnov, které slavnosti společně s městem organizuje. A jak je již v posledních letech tradicí, vystoupí také krnovští umělci, jako například skupiny Rockin’ Jackals a Jaradrom nebo zpěvačka eli.

Na úvod slavností v neděli 5. 9. rozezní Koncertní síň sv. Ducha Modré snění s Georgem Gershwinem, které posluchačům nabídne nejznámější hity světově uznávaného skladatele.

Následující den bude prostranství před Bauerovým památníkem patřit kapele Tři vykřičníky a v úterý se slavnosti vrátí do koncertní síně, ve které se tentokrát představí mladé talenty Hlasu Česka. Ve stejný den se v letním kině uskuteční také projekce muzikálu Cats. „Ve středu bude Kofola Music Club patřit skupině Lake Malawi a na čtvrtek je v synagoze naplánováno vystoupení kytaristy a písničkáře Jana Matěje Raka,“ vyjmenovává Petra Manczalová s tím, že slavnosti v neděli 12. 9. v zahradě Flemmichovy vily zakončí koncert Miluše Voborníkové a Petra Spáleného.

Zdroj: MěÚ Krnov