VRBNO POD PRADĚDEM | Městské oslavy opět proběhnou na Jesenické ulici, v sobotu 8. června. Novinkou letos bude velká obrazovka vedle pódia, tři kamery budou snímat dění na pódiu, případně vystoupení na ploše před pódiem. Uvidí tak dobře i diváci v zadních řadách.

Program letošních městských oslav zahájí v 10 hodin skupina Veselá trojka. Nástroje muzikantů – heligonka, klávesy a akordeon – napovídají, že jejich repertoár je složen z lidových písniček a jistě potěší generaci starších posluchačů.

V poledne se na pódiu představí se svým programem děti z mateřských škol Jesenická a Ve Svahu, školáci ze základní školy a tanečníci z taneční školy Rya Vrbno pod Pradědem. O hodinu později se představí další domácí účinkující, a to Pěvecký sbor města Vrbna.

Letos je to deset let, co vznikla česká dětská hudební kapela Čiperkové, její publikum tvoří děti předškolního věku, ale pobaví i rodiče, babičky i dědy. Čiperkové zpívají dětské písničky, jak z vlastní tvorby, tak převzaté. Na svých vystoupeních učí malé diváky říkánky a tancovat. Návštěvníkům vrbenských slavností se představí ve 14 hodin.

Oficiální zahájení městských slavností proběhne deset minut před šestnáctou hodinou za účasti delegací z partnerských měst a dalších hostů. Pak přijde na řadu koncert folkrockové skupiny Fleret. Další účinkující, slovenský rapper Majk Spirit, potěší svým vystoupení od 18 hodin především mladší publikum.

Kapela Kamil Střihavka & Leaders! přijde na řadu ve 20 hodin. Český zpěvák Kamil Střihavka patří ke stálicím české hudební scény. Účinkuje v muzikálech, fanoušci jej mají spojeného s rolí Ježíše v české adaptaci rockové opery Jesus Christ Superstar, mezi jeho další muzikály patří například Johanka z Arku, Kapka medu pro Verunku či Robin Hood.

S úderem 22 hodiny se vrbenské publikum dočká další slovenské hvězdy, zpěváka Adama Ďurici. Pak následuje hudební produkce s DJ, a to až do dvou hodin po půlnoci.

U kruhového objezdu se mohou děti pobavit na nafukovacím hradu, skluzavkách a dalších atrakcích, k obdivování zde bude také vojenská technika a závodní nákladní vozy. Děti si mohou zkusit chůzi na dřevěných chůdách nebo si vyzkoušet virtuální realitu.

Po celý den se mohou návštěvníci slavností občerstvit u řady stánků nebo si nakoupit drobné dárky u prodejců. Nabídka bude široká, míchané nápoje, langoše, grilované sýry, klobásy a žebra, ražniči, vařená kukuřice, hot dogy, hranolky či poctivý zvěřinový guláš od místních myslivců.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem