ČR | Další rozvolnění naplánovala vláda premiéra Andreje Babiše na 31. května 2021. Po jednání vlády to sdělil ministr zdravotnictví Petr Arenberger. 

Foto: Vláda ČR

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger dnes po jednání vlády sdělil, že od 31. května 2021 se otevřou venkovní bazény s využitím maximálně 50 procent kapacity.

„Dál se rozšiřuje počet osob, pokud budou mít to kouzelné slovíčko ONT – očkování, prodělaná nemoc, testování plus ochranu dýchacích cest. Místo současných 50 uvnitř a 100 venku bude příště 75 uvnitř a a 150 venku, týká se to oslav a podobně. Pěvecké sbory nově při 30 osobách s rozestupy dva metry při splnění ONT, při zpěvu si smějí sejmout ochranu dýchacích cest, musí se vést evidence účastníků,“ řekl Arenberger.

Restaurace, sauny a bazény otevřou podle ministra Havlíčka nejpozději 14. června 2021. Po jednání vlády uvedl, že vláda příští týden zhodnotí dopad dnešního rozvolnění. „Pak budeme upřesňovat další věci, nejde jen o restaurace, ale řešíme řadu dalších aktivit, sauny, bazény. Zatím to máme tak, že 14. červen je nejzazší termín,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Havlíček.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.