ČR | Vláda dnes v pondělí 19. dubna 2021 rozhodla, že může začít další fáze návratu žáků do škol. Od 26. dubna 2021 opět začne praktická výuka na středních školách a v závěrečných ročnících vysokých škol. Školky budou v provozu zatím ve dvou krajích.

Foto: Vláda ČR

„Dynamika nám umožňuje doufat, že se budeme velice rychle blížit k magické stovce, která by nám měla začít pomalu rozvazovat ruce v dalším rozvolňování,“ řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger.

Ve dvou krajích (Královéhradecký a Karlovarský kraj) se pro nejmenší děti otevřou i mateřské školy a dětské skupiny. „V těchto dětských kolektivech je těžké vymáhat nošení roušek a provádět jakékoliv typy testů. Ve zmíněných krajích tak nebude nutné nosit roušky nebo provádět antigenní testy,“ dodal Arenberger.

Od 26. dubna se budou moci středoškoláci účastnit praktické výuky. Studenti posledních ročníků vysokých škol pak budou moci nastoupit na praktickou a klinickou výuku. Rozhodla o tom dnes vláda,” sdělil na svém twitterovém profilu Robert Plaga, ministr školství.