KRNOV | „Vždyť sdílená radost je dvojnásobná radost, a to platí i o zážitcích z cestování.“ Toto maturitní motto si vybrali studenti Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu Krnov ze třídy 4. A a přineslo jim štěstí.

Foto: MěÚ Krnov

V soutěži o nejlepší maturitní tablo, kterou každoročně vyhlašuje školská komise Rady města Krnova, právě to jejich zvítězilo. Přitom vybrat vítěze nebylo snadné. Jak uvedli členové hodnotící komise, všechna maturitní tabla měla nápad.

Vítězné tablo je umístěno za výlohou prodejny Euronics na Hlavním náměstí. Na druhém místě se umístilo tablo oktávy Gymnázia Krnov (Oční optik na Hlavním náměstí) a třetí skončila třída 4. C ze SOŠ dopravy a cestovního ruchu (prodejna Bivoj na Hlavním náměstí). Vítězům i třetím v pořadí v pondělí 21. května u zahájení maturit poblahopřál místostarosta Jan Krkoška, který zástupcům tříd zároveň předal poukázky do prodejny Albert v hodnotě 3000 a 1000 korun. Gymnazisté vyhráli poukázku v hodnotě 2000 korun.

Do soutěže letos studenti přihlásili sedm maturitních tabel. Z gymnázia to byla oktáva a třída 4. A, ze SOŠ dopravy a cestovního ruchu všechny tři maturitní třídy, ze SŠ průmyslové třída 4. U a ze SŠ automobilní třída 4. T. V desetičlenné porotě byli členové školské komise, zástupci středních škol a místostarosta Jan Krkoška.

Zdroj: MěÚ Krnov