VYSOKÁ | Do společného taktického cvičení se zapojili čeští a polští profesionální a dobrovolní hasiči na Krnovsku. Ve čtvrtek dopoledne 9.listopadu 2017 společně cvičili tři jednotky hasičů u dopravní nehody dvou vozidel ve Vysoké, místní části Bartultovice.

Foto: HZS MSK

V této „odlehlé“ oblasti je obvyklá přeshraniční výpomoc jednotek hasičů z Moravskoslezského kraje a Opolského vojvodství, podložená písemnými dohodami na různých úrovních vedení. „Mezi profesionálními a dobrovolnými hasiči z těchto regionů existuje dlouhá léta nadstandardní spolupráce u zásahů, výcviků, požárního sportu i dalších společných hasičských aktivit,“ sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

„Ve čtvrtek dopoledne byla na silnici nedaleko hraničního přechodu Bartultovice/Trzebina simulována nehoda dvou osobních automobilů, které skončily částečně na sobě. Čeští a polští hasiči z nich společně vyprostili všechny čtyři zraněné a zaklíněné osoby, když museli použít hydraulické nářadí. Likvidovali také únik provozních kapalin z havarovaných vozidel. Zasahovala zde jednotka HZS Moravskoslezského kraje Krnov, jednotka dobrovolných hasičů Město Albrechtice a polští profesionální hasiči (PSP) z Prudniku,“ řekl závěrem Kůdela.