VRBNO POD PRADĚDEM | Všichni víme, že město Vrbno leží v údolí pod Pradědem a je obklopeno kopci a krásnou přírodou. Vynikající výhledy na město a krajinu přímo vybízejí k rozšíření turistického potenciálu. Mnoho turistů a nadšenců fotografie vyhledává jedinečné zážitky a místa, kde by mohli zachytit krásu přírody. Díky umístění dřevěných fotopointů nabídneme nový způsob, jak si tuto krásu užít. Kde budou fotopointy umístěny a jak budou vypadat vám brzy prozradíme. Nyní však můžeme sdělit, že realizace již probíhá a dokončena bude do konce listopadu.

Foto: ilustrační – MěÚ Vrbno pod Praděděm

Co to je fotopoint?

Fotopointy ze dřeva jsou místa navržena tak, aby svým návštěvníkům poskytly nezapomenutelný pohled na krásu okolní krajiny, města nebo zajímavé historické prvky. Svým návštěvníkům nabízí zábavný způsob, jak prozkoumat okolí, ale také příležitost, jak sdílet krásu Vrbna s ostatními. „Nápad na realizaci fotopointů vzešel díky houpačce nad Železnou, která byla donedávna vyhledávanou atraktivitou kvůli výhledům na Vrbno. Houpačka však byla na soukromém pozemku, a tak vzešel nápad, že by bylo fajn, kdybychom vybudovali turisticky zajímavé atraktivity přímo na pozemcích města“, sdělila Monika Návojová, manažerka projektů města a vztahů s veřejností.

Každý fotopoint bude umístěn na strategických místech, kde se nabízí panoramatický výhled na město nebo jeho části. Celkem se jedná o čtyři lokality. Vznikne tak ideální místo pro fotografování, odpočinek a užívání si nádherné scenérie. Připravte své foťáky a těšte se na výhledy města Vrbna a jeho okolí!

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem