VRBNO POD PRADĚDEM | Spolek Přátelé Vrbenska pořádal z důvodu pandemie Vánoční království pouze v omezené podobě. Akce se konala v neděli 5.prosince 2021 v budově bývalého gymnázia na náměstí Sv. Michala.

Foto: Radek Vráblík

Vánoční jarmark a některé doprovodné akce, např. vánoční cukrárnu, divadlo pro děti, projížďku Mikuláše městem, vystoupení taneční skupiny Dambra a RYA a vyhlídku z věže kostela byli pořadatelé nuceni zrušit.

V budově Vánočního království měli pořadatelé pro děti připravené různé atrakce, například Anděla páně, který dětem, které absolvovaly již druhou Vánoční stezku označil „Kartičku stezky“ razítkem a vydal na památku bílou vánoční baňku s názvem adventní svíce.

Z domečku dárky od Mikuláše si děti odnesly čokoládový balíček a Mikulášský perník. Děti napsaly Ježíškovi svá přání. Dopis odeslaly vhozením do Ježíškovy pošty na Informačním centru KIV u pošty. Nechyběly ani ořechy štěstí s perlami a překvapením a oblíbené vánoční tvoření. Prohlédnout si návštěvníci mohli i velký dřevěný „Betlém“