VRBNO POD PRADĚDEM (AKTUALIZOVÁNO, FOTO) | Ve Vrbně pod Pradědem v pondělí 14. listopadu 2022 se samovolně rozjely nákladní vagóny se dřevem, které nakonec vykolejily. Mimořádnou událostí se zabývají bruntálští kriminalisté. Případ vyšetřují jako důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu obecného ohrožení z nedbalosti!

Foto: STA Bruntálsko

Při nakládce dřevní kulatiny v manipulačním skladu lesní společnosti poblíž Zlatohorské ulice ve Vrbně pod Pradědem v pondělí 14. listopadu 2022 po deváté hodině dopoledne podle policie neznámá osoba řádně a dostatečně nezajistila šestici za sebou zapojených železničních vagónů, které se samovolně rozjely po koleji ve směru k místnímu vlakovému nádraží.

„Jak bylo prvotními procesními úkony zjištěno a prokázáno, tak neřízené vagóny projely přes tři místní nechráněné železniční přejezdy opatřené pouze dopravním značením, ujely asi tak jeden kilometr, než najely na slepou kolej, kde dva z vagónů vykolejily,“ informoval tiskový mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo. Podle policie celková hmotná škoda na majetku je nadále v zjišťování ze strany poškozených fyzických a hlavně právnických osob a organizací. Jak ale v pondělí uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal, podle ohlášení byla škoda odhadnuta na 400 tisíc korun. Drážní inspekce na místo mimořádné události nevyjížděla.

Policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále v těchto dnech zahájil úkony trestního řízení ve věci důvodného podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. Tohoto protiprávního jednání a chování se mohla dopustit doposud neznámá osoba. „Celá záležitost je v této chvíli v intenzivním prověřování ze strany vrbenských policistů a bruntálských kriminalistů,“ uzavřel policejní mluvčí Černohorský.

 

Foto: STA Bruntálsko

Foto: STA Bruntálsko

Foto: STA Bruntálsko

Foto: STA Bruntálsko

Foto: STA Bruntálsko

Foto: STA Bruntálsko

Foto: STA Bruntálsko